سوت بلبلی

امسال هم رسم خودساخته‌ی این چند سال را به جا آورده‌ام؛ پنجم مهر است و من گزیده‌ای از یادداشت‌های وبلاگی‌ام در یک سال گذشته را تقدیم می‌کنم. و گمان می‌کنم این آخرین مجموعه‌ از این دست باشد مگر این‌که معجزه‌ای رخ بدهد و انگیزه‌ای برای نوشتن در این روزنوشت باقی بماند.

لازم است یادآوری کنم که این مجموعه شعرها و بسیاری از پست‌ها را در بر نمی‌گیرد. بعضی از نوشته‌ها برای انتشار در این مجموعه بازنویسی و همه از نو ویرایش شده‌اند. امیدوارم اگر این مجموعه را خواندنی و جذاب یافتید این فایل پی‌دی‌اف را برای دوستان فرهنگ‌دوست‌تان ای‌میل کنید تا این نوشته‌ها بیش‌تر و بیش‌تر خوانده شوند.

لینک دانلود (حجم کم‌تر از ۱ مگابایت)

8 thoughts on “سوت بلبلی

 1. غافلگیر شدم. چون همواره شما را در ذهن، به خاطر استمرار، جدیت و شورِ نوشتن (گرچه در همه‌ی عرصه‌ها ولی در این‌جا بیش‌تر مدنظرم «وب» است.) تحسین می‌کردم (اکنون نیز). یکی از دلایل غافلگیری‌ام به تعلق خاطری که به این‌جا دارم، برمی‌گردد. ۴ – ۵ سایت هست که تقریبا هر روز به‌شان سر می‌زنم، یکی‌شان این‌جاست گرچه از خوانندگان قدیمی‌اش نیستم اما خیلی زود با آن (خوب یا بد) اخت شدم و حالا نبود/رکودش کمی ناراحتم می‌کند.
  پالین کیل، رابین وود و… منتقدان بزرگی بودند و بسیاری از نقدها و یادداشت‌های‌شان همچنان خواندنی‌ست اما جسارتا، بنا به دلایلی، به منتقدانِ وطنی بیش‌تر علاقه‌مندم. می‌دانم شما فقط منتقد نیستید، اما این وجه‌تان بیش‌تر خوشایندِ طبعم است از همین رو یکی از مجهول‌های ذهنی‌ام غیبت شما در برنامه‌های هفت و سینما چهار و… است و بی‌اعتنایی آن‌ها را نسبت به شما درک نمی‌کنم، گرچه تا حدودی می‌دانم که چندان تمایلی به حضور در آن‌جا(ها) را ندارید. شاید یکی دیگر از دلایل غافلگیری‌ام به خودم برمی‌گردد شاید این‌که دیگر امکانی چنین سهل و آسان برای ارتباط (هر چند اندک) و مطالعه‌ و پیگیری نوشته‌های‌تان را نداشته باشم، مرا نگران می‌کند.
  به هر حال می‌دانم که شما خواهید نوشت (شاید نه در این‌جا) و می‌توان در جا(ها)یی دیگر سراغ‌تان را گرفت.
  ابدا به دنبال نفعی نیستم و صرفا خواننده‌ای مشتاق‌ام، همین.
  ———–
  پاسخ: ممنون افشین جان. برای همه همراهی‌هایت.

 2. تولدت مبارک شفیق. به تمام آرزوهای دور و نزدیکت برسی. البته می رسی و من امید دارم.
  —————-
  پاسخ: ممنون علی عزیز. و ممنون برای آرزویت. بله ناممکن وجود ندارد.

 3. تولدتون مبارک آقای دکتر.
  شما برای من یکی از اون انسان های نادیده ای هستید که صمیمانه دوستش دارم. که سلامتی و خوش حالیش آرزوی قلبیمه.
  امیدوارم پنجم مهر هر سال، آسمون زندگیتون آبی تر از همیشه باشه.
  —————-
  پاسخ: ممنونم سید عزیز. شما هم یک دوست نادیده‌ی خیلی دوست‌داشتنی هستید. همیشه پیروز باشید.

 4. تولدت مبارک رضای عزیز… مثل همیشه خاص باش و به این خاص بودنت افتخار کن.
  ———
  پاسخ: مرسی شاهد عزیز. برقرار باشی

 5. مثل هر سال منتظر تولدت بودم که بتونم از آرشیو وبلاگی شما استفاده کنم.
  ممنونم آقا رضای گل……
  همیشه سالم و پاینده باشی برادر
  —————
  پاسخ: شما لطف داری آقا مهران. زنده باشی برادر

 6. سلام
  چند ماه پیش خبر جدایی از مجله فیلم بود حالا هم خبر احتمالا به روز نکردن سایت ؟ امیدوارم این اتفاق رخ نده . امیدوارم نقد های فیلما رو حداقل از سایت بتونیم بخونیم
  ————-
  پاسخ: سلام. ممنون.

Comments are closed.